styczeń 2011

Dinozaur :)

29 stycznia 2011
Dzisiaj na rowerku udało mi się wyrysować dinozaura GPSem :)

winter bike trip on Podgorki Tynieckie


EveryTrail - Find the best hikes in California and beyond

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2011

W pustyni i w puszczy

17 stycznia 2011
Gabrysia: Stasiuuuu... zamiast komiksów czytaj "W pustyni i puszczy"

Komplet nowych krakowskich muzeów

9 stycznia 2011

Sukiennice PORAŻKA. Tak beznadziejnego oświetlenia to chyba w żadnej galerii nie widziałem - światło się tak odbija, że większość dużych obrazów trzeba oglądać z odległości ponad 5m, więc ciężko przyglądać się szczegółom.

Jest też powiew nowoczesności - aplikacja z iPhone z rzeczywistością rozszerzoną. Na moim telefonie się wyp*** za każdym uruchomieniem. Na tych co można wypożyczyć też ponoć działa wybiórczo.

Była mała kolejka do Podziemi Rynku, więc po 15 minutach byliśmy w środku. Zdecydowanie najlepsze krakowskie muzeum. Na wejściu słychać odgłosy średniowiecznego rynku... wszędzie półmrok, punktowe oświetlenia. Wchodzi się przez kurtynę z dymu/pary, na której wyświetlana jest animacja z projektora. Co kawałek są monitory z prezentacjami, wiele z nich interaktywnych. Jest projekcja wody, po której chodząc wywołujesz fale. Są ruchome hologramy... portrety władców, którzy jak w książkach z Harrego Pottera uśmiechają się do Ciebie. Zdecydowanie trzeba będzie kiedyś wybrać się na dłużej.

AC/DC

8 stycznia 2011

Staś zażyczył sobie płytę AC/DC :) Tak trzymać !!

AC/DC Iron Man 2

nowe herbatki

8 stycznia 2011

Puszki już świeciły pustkami więc trzeba było skoczyć do Five O'clockuzupełnić zapasy. Tym razem klasycznie, same czarne herbaty:

RUANDA RUKERI
Jedyna w swoim rodzaju propozycja w Afryki. Ta przedstawicielka Czarnego Lądu wyróżnia się przyjemną harmonią i świeżością. Subtelny korzenny akcent na tle umiarkowanej mocy sprawia, że można ją polecać na każdą porę dnia. Wyśmienicie smakuje z dodatkiem cukru trzcinowego.

RUANDA RUKERI

KENYA MARINYN GFOP1
Wyśmienitej jakości herbata o pięknych listkach z licznymi złocistymi pączkami. Po zaparzeniu dają niezwykle ciekawy napar o zachwycającej złocisto-bursztynowej barwą i wyjątkowej klarownością. Harmonia esencjonalności, aksamitności i winno-owocowego bukietu to wyjątkowe atuty tej herbaty. Cytrusowa nuta wyczuwalna przy degustacji zasługuje na szczególną uwagę.

KENYA MARINYN

NEPAL JUN CHIYABARI
Niezwykła herbata ze zbiorów z 2010 roku, z plantacji we wschodniej części Nepalu. Delikatnie, ręcznie rolowane liście z dużą ilością pączków świadczą o wyjątkowowści herbaty. Napar klarowny, o ciemnożółtym zabarwieniu przechodzącym w pomarańczowy. Herbata o pełnym bukiecie aromatycznym z wyczuwalnym posmakiem migdałów, orzechów, szczypty kamfory oraz zielonego pieprzu. Polecana jako herbata całodzienna.

NEPAL JUN CHIYABARI

ENGLISH AFTERNOON
Do stworzenia tej kompozycji posłużono się oryginalną recepturą, gdzie dobór listków z plantacji Darjeeling z poszczególnych zbiorów został tak przemyślany aby uzyskać wyjątkową propozycję na popołudniową porę. Lekkość, wytrawność, wysoka aromatyczność z wyraźnym akcentem muszkatela przechodzący pod koniec degustacji w winny akcent to atuty tej herbaty. Najlepiej smakuje lekko przestudzona bez dodatków.

ENGLISH AFTERNOON

ROSYJSKA KARAWANA
Uzupełnienie mojej ulubionej herbatki. Z przykrością muszę stwierdzić, że jest coraz gorsza :( W tej partii praktycznie nie czuć dymu :( Chyba muszę znaleźć inne źródło.

Nie tylko kangury przychodzą do karmnika

5 stycznia 2011

Dwa dni z rzędu naprzeciwko naszego tarasu były sarny

Bułki z cukrem lukrem

1 stycznia 2011
GABRYSIA: Na Świecie istnieją takie bułki z cukrem lukrem i dżemem w środku