maj 2011

Bronowice - Brzoskwinia - Sanka - Mnikowska - Ruczaj

10 maja 2011

Wczesne wdrożenia mają tę zaletę, że można wcześniej wyjść z pracy i gdzie pojechać na rowerku :)

Zaczynamy czerwonym szlakiem rowerowym, którym dojeżdżamy do Balickiej. Tutaj niestety spory kawałek trzeba jechać tą dosyć ruchliwą ulicą. Trzeba się dobrze rozglądać, bo oznakowanie szlaku jest w durnych miejscach np. 3 słupy za zakrętem, albo na środku skrzyżowania pomiędzy dwoma rozjazdami... generalne szlak jest beznadziejnie oznakowany. Z Balickiej zjeżdżamy w Długą, przecinamy drogę na Zabierzów i po chwili zjeżdżamy z asfaltu w wąską dróżkę. Szlak ma kształt rynny, więc miejscami ciężko się jedzie. W większości polnymi drogami przez Kleszczów dojeżdżamy do Brzoskwini. Tam objeżdżając remizę jedziemy dalej szlakiem rowerowym - ja przegapiłem znak i musiałem się cofać. Nadal czerwonym szlakiem dojeżdżamy w pobliże A4 gdzie wjeżdżamy na zielony szlak. Można pojechać łatwiejszym Greenwayem od razu do Mnikowskiej lub przez Sankę. Przez Sankę jest dosyć długi podjazd. W Sance zjeżdżamy w lewo w stronę Czułowa, znowu podjazd, piękny widok na Kraków i długi zjazd. Można tak jak ja pojechać przez Czułów albo odbić czerwonym szlakiem do doliny Sanki. W Czułowie skręcamy w lewo w stronę Mnikowa, znowu przyjemy zjazd :) I w Mnikowie przy parkingu wjeżdżamy do Dolinki. W Dolince przy kapliczce jest dobre miejsce na postój - ławeczki i przyjemne widoczki. Z Mnikowa jedziemy już po płaskim w stronę Cholerzyna, skąd jadąc prosto dojechalibyśmy do Kryspinowa. Ja skręciłem w prawo do Liszek, skąd przez Piekary dojechałem pod Tor Kajakowy, a z tamtą już prosta droga na Ruczaj.

pogoda...

8 maja 2011
...do bani :( nie wiadomo czy słońce czy deszcz. Plany wycieczkowe się posypały, spory wiatr i mokro więc na rower też nie bardzo... kicha.

nowe herbatki

8 maja 2011
Trzy nowe herbatki z FIVE O'CLOCK.

FORMOSA LAPSANG SOUCHONG CROCODILE
"Herbata pochodząca z podgórskich plantacji na Tajwanie. Uznanie zjednuje sobie dzięki wysokiej aromatyczności. Lekko poddymiany smak z nutą suszonych śliwek stanowią o atrakcyjności tej kompozycji. Parzenie: Przegotowana woda o temperaturze około 95°C, przez 3-5 minut."

FORMOSA LAPSANG SOUCHONG CROCODILE

LAPSANG SOUCHONG
"Herbata chińska podwędzana. Poddana działaniu dymu ze specjalnego gatunku drzewa. Parzenie: Listki zalewamy świeżo zagotowaną wodą, parzymy 3-5 minut."

LAPSANG SOUCHONG

Te dwie herbatki są mocno podwędzone, chyba nawet trochę za mocno.

CHINA BLACK ORCHID
"Wyśmienita kompozycja czarnej chińskiej herbaty wzbogacona aromatycznym pyłkiem kwiatów orchidei. Słodka kwiatowa nuta nadaje herbacie ciekawej lekkości i subtelności. Polecana miłośnikom niebanalnych smaków. Parzenie: Przegotowana woda o temperaturze około 95 stopni C, przez 2-3 minuty."

CHINA BLACK ORCHID

i uzupełnienie:
RUANDA RUKERI
KENYA MARINYN
ENGLISH AFTERNOON
CEYLON ADAWATTE