kwiecień 2015

Rozpoczęcie sezonu grillowego na wiosce

25 kwietnia 2015
W piątek urlop i wycinanie krzaczorów koło domku plus wykoszenie kawałka działki, w sobotę dokończenie krzaczorów koło domu, niechciane samosiejki w zagajniku i wykoszenie dalszego kawałka działki. A po robocie grill i odnicho z przyjaciółmi. Uwielbiam wieczory na na działce - kiedy kończy się upał, jest lekki ciepły wiaterek, feeria kolorów na niebie i w końcu gwiazdy, mnóstwo gwiazd :)

Krokusy w Chochołowskiej

19 kwietnia 2015
Spontaniczny niedzielny wypad do Chochołowskiej. Kilka dni wcześniej była już trawka, kilka dni później też, a my wstrzeliliśmy się akurat w opady śniegu, co też miało swój urok - na tle śniegu było widać jak dużo jest krokusów :) No i ominęły nas dzikie tłumy jakie by były przy ciepłej słonecznej pogodzie. 

Kopiec Kraka

10 kwietnia 2015
Dzisiaj rowerkiem, pogoda dopasała, więc zaliczyłem po drodze Kopiec Kraka.

Szybki test obiektywu Minolta MD 50mm f/1.7

9 kwietnia 2015
Szybki teścik nowego nabytku - manualnego obiektywu Minolta MD 50mm f/1.7. Zdjęcia robione z ręki, bez lampy przy LEDowej żarówce. Obiektyw na allegro kosztował 49zł + wysyłka, przejściówka do Sony NEX też ~50zł :)

Test nowej soczewki makro

1 kwietnia 2015
Przy okazji innych zakupów fotograficznych kupiłem soczewkę makro Seagull Close Up +10 za całe 10zł. Poniżej szybki test z ręki na AF z obiektywu 55-210.